Výprava za starým ořešákem a společné vaření

V pátek 20. listopadu jsme se vydali do České Lípy. Na jedné farní zahradě už mnoho let žije a roste statný ořešák. Obestoupili jsme ho ve velkém kruhu a jen tak tak nám stačily všechny naše ruce, abychom tohoto obra dokázali obejmout! Poprosil nás, abychom nasbírali jeho ořechy a pokusili se je zasadit někde kolem naší školky. Ty ořechy jsme si museli trochu zasloužit. Čekala nás hmatová stezka a hádání předmětů ukrytých v plátěném sáčku. Taky jsme prolézali dlouhým látkovým tunelem, ale to vlastně nebyl žádný úkol, spíš zábava.

Potom nás čekal větší oříšek, pustili jsme se totiž do vaření. Už ve školce jsme si odhlasovali, že budeme vařit mušličky se sýrem a přidáme k nim rajčata, okurky a papriku. Někdo strouhal sýr, jiní zase krájeli zeleninu. Také bylo potřeba upéct moučník. Na ten nám poskytl hlavní surovinu starý ořešák. Vyrobili jsme šnečky s ořechovou nádivkou. Práce se nám skutečně dařila a brzy jsme se mohli těšit na oběd. Překvapení čekalo ve chvíli, kdy jsme dostali na talíř mušličky. Byly totiž promíchány s vrtulkami! Nějaký šotek se nám vloudil do hrnce! Přesto jsme si pochutnali.

Výprava se chýlila ke konci. Ještě umýt nádobí, nasadit si batůžky, zbaštit mandarinku
a hurá na nádraží. Milý ořešáku, na jaře Ti přijdeme oznámit, kolik Tvých oříšků jsme zasadili. Přejeme Ti krásný zimní spánek.