Prosinec v mateřské škole

Prosinec si nás vždy získá předvánoční atmosférou, která je cítit opravdu všude. Počátkem měsíce k nám do školky zavítal Mikuláš v doprovodu anděla a čertů. Ti dětem přinesli nejen nadílku, ale také tu zanechali pocit zamyšlení, nad našimi dobrými i špatnými vlastnostmi, a že nikdy není pozdě se napravit. Jaké to je být čertem si děti mohly vyzkoušet při čertích hrátkách, kdy se třída proměnila v peklo. Soutěžilo se o nejzdatnějšího čertíka při namotávání uhlíků, proběhla bitva mezi čerty a čerticemi a promenáda v kostýmech. Nechyběla ani pekelná hudba se zpěvem a tancem. Opravdu vydařené dopoledne. Přestože nás v prosinci docházelo do školky velmi málo, nenechalo nás to v nečinnosti. Uspořádali jsme společné pečení perníčků a následně jejich zdobení při vánočních dílnách s rodiči. Děti také vyráběly ozdoby na vánoční stromeček, který jsme společně ozdobily s lesní školkou. Předvánoční období bylo opravdu velmi tvůrčí. Připravovali jsme vánoční dekoraci v podobě ozdob, svícnů, vonných sáčků a jiných výrobků, určených pro prodej na vánočních trzích. Velkým zážitkem pro děti byla návštěva dílny Centra textilního tisku v České Lípě. Zde si děti vyrobily vánoční přání pro rodiče. Dílničky nám též zpestřilo vyprávění o vánočních tradicích a zvycích. Tečkou za tímto rokem byl společný koncert v kostele, kde jsme zpěvem vánočních písní a koled opěvovali narození Ježíška a umocnili tak kouzlo Vánoc. Odměnou nám za to vše budou zářící oči dětí pod vánočním stromečkem. Tak šťastné a veselé Vánoce a krásný nový rok 2020.