Listopad v mateřské škole

Jak už jsme zmínili v minulém měsíci, začátkem listopadu pořádala naše základní škola Svatomartinský průvod, kterého jsme se někteří zúčastnili. Děti si na cestu obcí svítily lampiony a podpořily tak celkovou atmosféru průvodu, který byl provázen zpěvem a hrou na kytaru. Další akcí byla výprava do lesa v doprovodu místních myslivců, kteří si pro nás připravili naučnou stezku. Během cesty děti získávaly poznatky o lesních porostech a zvířatech. Prvního listopadu jsme zahájili lekce bruslení, na které budeme dojíždět do České Lípy. Čeká nás pohybová průprava, kde děti budou získávat pohybové dovednosti při jízdě na ledě, které mohou dále rozvíjet při zimních radovánkách s rodiči. I tento měsíc jsme navštívili DDM Libertin, kde jsme v rámci keramiky vyráběli andílky. Děti se na keramiku vždy velmi těší a užívají si ji. Čekání na vlak jsme si zpříjemnili prohlídkou náměstí a pozorováním hnízdících kachen.