Říjen v mateřské škole

Říjen byl dalším pěkným podzimním měsícem. Teplé a slunečné počasí přálo našim výpravám do lesa, kde jsme pozorovali měnící se přírodu, která nás inspirovala při výtvarném tvoření. Obtiskem listů děti vyráběly barevné draky, tvořily podzimní stromy, vybarvovaly ptáčky. Letošní úroda hub byla bohatá. Během procházek se děti učily rozeznávat od sebe jedlé a nejedlé houby. Krásu barev jsme obdivovali na muchomůrkách, které nám vyrostly nedaleko lesní školky. Se skupinkou dětí jsme se poprvé vydaly do keramické dílny v České Lípě, kde na ně čekalo společné vyrábění podzimních ježků. Zpracování hlíny a následné tvoření si náležitě užívaly a jejich šikovné ruce vytvořily krásnou ježčí rodinku. Celým obdobím nás provázely básničky a písničky o podzimu. Na závěr měsíce jsme si vyrobili z vypěstovaných dýní strašidla. Zpracování dýní nás také inspirovalo při tvůrčích dílnách, kde jsme společně s dětmi z lesní školky vařily dýňovou polévku. V rámci Podzimní slavnosti nás čekalo odpoledne společné zpívání a jarmark v areálu ZŠ. Během dne se nám však ochladilo a z hezkého října zbyla už jen vzpomínka. To nám však náladu nezkazilo neboť, jsme se začali těšit na Svatomartinský průvod, ale o tom až v dalším měsíci.