Leden s Kolepou

Na začátku ledna pro nás kino Máj v Doksech připravilo „tříkrálové překvapení“ v podobě promítání pohádky Ledové království II. Ve školce jsme si vyrobili koruny Tří králů a vyrazili na tříkrálový průvod v Oknech. Na Kolepě

jsme si užili i spoustu vycházek do lesa, i když stále bez sněhu. To nám ale nevadilo, protože jsme si hráli na kořenech stromů i v houští. Když nás v lese zastihl déšť, postavili jsme si přístřešek, kam jsme se mohli schovat. Kurzy bruslení jsme vyměnili za kurz plavání, který právě v tomto měsíci začal. Děti si s Terezkou protáhly těla při další lekci jógy. Na téma „Já a moje tělo“ jsme si nejen povídali, ale také vyráběli našeho papírového kamaráda, kterému jsme postupně lepili různé části těla i orgánů. Děti z druhé třídy naší školy si pro nás připravily přestavení „Dvanáct měsíčků“, které jsme zhlédli společně s kamarády z tradiční třídy v jejich školce. Na konci měsíce ledna jsme se společně s dětmi z tradiční třídy vydali na výpravu pod převis, kde jsme si opekli chleba a zahráli si hry v lese.