Zima skončila v potoce

V pátek 18. března jsme se rozloučili se zimním obdobím, a to prostřednictvím hned tří Moran, Mařen nebo Smrtholek, jak se dají různě nazvat figuríny znázorňující ledovou královnu. Vše začalo před tradiční školkou, kam dorazili školáci se svou slaměnou Smrtkou a děti z Kolepy, jež doprovázela nafintěná Morena v indiánském ponču. Ze dveří tradiční školky vykoukla Morana třetí, veselá, pestrobarevná, dychtící po cestě k nedalekému potoku. Průvod doprovázel halas jarních hrkaček a také slunce, které si libovalo, že se té ošklivé ledové babizny brzy zbaví. To se brzy stalo! Slaměná Smrtka se ani nesnažila bojovat, brzy vzplála a vzápětí se odebrala do mělkých vod potůčku. To veselá Morana tradiční školky hořela dlouho a houževnatě, přesto bylo jasné, že její konec je neodvratný. Lstivá indiánská Morena si jistě myslela, že na ni nedojde, protože pod pončem skrývala silonové punčochy, ale i s těmi si oheň nakonec poradil. U potoka jsme si ještě  vš zazpívali dvě veselé písničky a vše dovršili malováním obrázků s jarní tematikou na chodníku před tradiční školkou. Tady program vítání jara pokračoval v odpoledních hodinách turnajem v kuličkách. Gratulujeme vítězům k získání titulu kuličkový král a kuličková princezna a těšíme se na další jarní radovánky.