Indiánský den

V pátek 11. března se v týpí objevily postavičky dětí  z tradiční školky, které se brzy promísily s kluky a děvčátky ze školky lesní, která nese nově název KOLEPA (Kouzelný lesní palouček). Setkání v týpí nebylo náhodné, protože jsme pořádali Indiánský den. Jsou indiánská jména podobná těm našim? Na čem si indiáni pochutnávají? Co všechno musejí umět, aby si v přírodě poradili? Na některé otázky si děti mohly odpovědět na jednotlivých zastávkách indiánské stezky. Nejdříve si každý z nás vylosoval indiánské jméno. Brzy jsme zjistili, že na lístcích žádného Michala, Aničku, Honzíka nebo Lucku nenajdeme, ale třeba Rychlý šíp, Zářivá hvězda, či Bystré oko jsou jména, za která se žádný indián nemusí stydět. Abychom se dokonale proměnili v původní obyvatele amerického kontinentu, nesměla na našich hlavách chybět indiánská čelenka zdobená pery a v rukou se záhy objevil luk. Kdo se strefí do barevných kruhů na plachtě? Indiánům se skutečně dařilo, a to i na dalších stanovištích. Kimova hra, která prověřila spolehlivou pomět i hmatová stezka, na níž si malí indiáni poradili stejně dobře jako v temném lese, jim vynesla další pera do čelenky. Žádné indiánské setkání se neobejde bez zpěvu a tance, proto i my jsme se spojili v jeden velký kruh, abychom napodobili indiánský tanec a na závěr zakřičeli HOWGH! Škoda, že je dopoledne tak krátké. Oblíbený popcorn tak zbaštili pouze indiáni z Kolepy, protože kamarádi z tradiční školky si museli pospíšit na řízek. Tak indiáni, příště začneme popcornem!