Zdravě a hravě na Kolepě s Věrou :)

Společná příprava dobrých pokrmů patří mezi dětmi k oblíbeným činnostem. Už mnohokrát jsme si na Kolepě něco na zub připravili a s velkou radostí také zbaštili. V pátek 7. dubna jsme mezi námi přivítali odbornici na zdravou výživu Věru Horčik, abychom pod jejím vedením hledali nové cesty k chutným a přitom zdravým pokrmům z kvalitních surovin.

Protože  Velikonoce už klepaly na vrátka, zvolila Věra pro naše první společné kuchtění výrobu mrkvových muffinů s paloučkovým krémem a velikonočních sušenek ze špaldové mouky a třtinového cukru. Děti s nadšením strouhaly mrkev, hnětly těsto, vykrajovaly vajíčka i zajíčky a upečené dobroty vehementně zdobily. Jak je vidět na fotografiích, především posledně jmenovaná činnost je naplňovala velkým uspokojením.

Nejen čokoládová poleva dětem chutnala, hotové výrobky se na podnosech dlouho neohřály. Přesto se nám podařilo část zachránit pro rodiče, aby si také zamlsali. Věra slíbila, že při druhém setkání budeme s cukrem šetřit a přednost dostane zelenina. Necháme se tedy překvapit, co si na nás vymyslí!