Výměnný zájezd do Francie

P1010042 12. listopadu odlétá osm dětí okenské školy spolu se dvěmi učitelkami na týden do Francie. Budou hosty školy v   Costaros. Děti budou ubytovány v rodinách a bude pro ně připraven program. Francouzské děti k nám přijedou v dubnu.

Informace pro účastníky:

ZÁJEZD DO FRANCIE

Jedná se o výměnný zájezd žáků české a francouzské školy. Francouzská škola sídlí v obci Costaros, v centrální části Francie, kraj Auvergne. Nejbližší město je Le Puy en Velay, velké město Lyon.

Naši žáci jedou do Francie v listopadu (deset dětí, dvě učitelky), francouzské děti by měly přijet na jaře (popřípadě v únoru).

Děti budou ubytovány po dvou v hostitelských rodinách. Přes den je zajištěn program a stravování (organizuje francouzská škola), o večerní program a stravování se starájí hostitelé.

Je vhodné, aby děti měly s sebou nějaký dárek pro hostitele.

Do Francie odlétáme v sobotu a vracíme se v pátek. První noc budeme trávit v hotelu v Lyonu. Hotel v Lyonu je zajištěn, bude se snídaní.

Strava na tyto dny: sobota, neděle a pátek zajištěna není a je nutné, aby děti měly dostatečné kapesné a případně nějaké jídlo ssebou!

DOPRAVA

Odlet:

Letiště Praha Ruzyně, sobota 12. listopadu, 12.45 hodin, přílet do Lyonu v 14.25 hodin

Let: AF5902

Návrat:

Letiště Praha Ruzyně, pátek 18. listopadu v 16.55 hodin (odlet z Lyonu v 15.15 hodin)

Let: AF5903

Sobota – Přílet do Lyonu v 14.25, ubytování se v hotelu večerní prohlídka města

Neděle – prohlídka Lyonu, v podvečer přesun vlakem do Le Puy en Velay, rozchod do rodin

Pondělí – prohlídka školy a obce, návštěva místního dobytčího trhu

Úterý – program ve škole, odpoledne prohlídka Le Puy en Velay

Středa – výlet do hor na horu Mezenc (1 754 m)

Čtvrtek – výlet do Pradelles

Pátek – předávání dětí, přesun vlakem do Lyonu, v 15.15 hodin odlet, v 16.55 přílet do Prahy

S SEBOU

pas

doklad o cestovním pojištění

případné léky

kapesné (strava na tři dny, osobní potřeba) – měna Euro

1 zavazadlo (na záda, nebo s kvalitními kolečky, max. 20kg) , příruční zavazadlo (max. 5kg)

dárek pro hostitelskou rodinu

teplé oblečení a kvalitní boty

Je nutné, abyste sami zajistili cestovní pojištění svého dítěte!

Veronika Žáková + 420 604 483 462

Iveta Myšková +420 739 739 820

SRAZ

letiště Praha Ruzyně, odbavovací hala terminál 2, sobota 12. listopadu, v 10.30 hodin

Dopravu na/z letiště v Praze musíte pro své dítě zajistit sami.

Cena zájezdu: 4 000 Kč (zaplatit do 1.11. u pí. Formánkové)

Více informací o školách na: