Krajská ekologická konference MRKEV

mrkev

Letošní ročník krajské ekologické konference  se bude konat v naší škole. Téma:

„Regionální potraviny a trvale udržitelné hospodaření v krajině“


8:45 – 9:15       Prezence účastníků, malé občerstvení po cestě

9:15 – 9:30       Úvodní slovo a organizační pokyny Aleš Kočí, vedoucí SEV DIVIZNA Liberec

Přivítání účastníků konference – Mgr. Iveta Myšková, ředitelka ZŠ a MŠ OKNA

Vystoupení dětí okenské školy

9:30 – 10:00 Zamyšlení o vztahu člověka a krajiny – Jan Nepomuk Jiřiště, farář Římskokatolické farnosti Bělá pod Bezdězem

10:00 – 11:30 Krajina Liberecka a její ovlivnění člověkem – Ing. Martin Modrý PhD. Krajský úřad Libereckého kraje

11:30 – 11:45   Prezentace  projektu: Fascinující svět včel a hmyzu, Ing. Šárka Zbořilová, STŘEVLIK, Oldřichov v Hájích

11:45 – 12:00 Prezentace projektu: Zemědělství, krajina a já – Bc. Martin Zemánek, SEV DIVIZNA, Liberec

12:00 – 14:00   přestávka na oběd formou švédského stolu sestaveného z potravin místních výrobců, seznámení s regionálními výrobci potravin, výstava jablíček a výpěstků z rodin okenských školáků, výstava a hodnocení snímků zaslaných do fotosoutěže, ochutnávky a hodnocení nejlepšího štrůdlu, prodej knih a publikací k ekologické výchově

14:00 – 16:30 Odpolední blok praktických dílen a inspirací:

1)       Místní jablíčka nečoudí – PaedDr. Lenka Hřibová, M.E.D. Semily – praktická dílna na výrobu textilních tašek se sloganem na podporu místních produktů s potiskem technikou tisku a frotáže, ukázky voskové batiky a textilních aplikací, informace o spolupráci biofarmy Klokočí s Centrem M.E.D. a aktivity pro děti

2)       Dobroty z místních surovin – Vít Jirsa a Petr Tománek, Vegit-point, Huntířov – praktická dílna zaměřená na recepty a praktickou přípravu pokrmů z místních surovin – tepelně upravená zelenina, pomazánky, speciality z dýně Hokaido

3)       Vítejte u nás na Kozí farmě – Květa Doubková, farma Okna – paní Doubková Vám představí svoji malou kozí farmu, dozvíte se , co všechno takový chov obnáší, jak se zpracovává kozí mléko a farmu si prohlédnete.

4)       Jak na ekologické zemědělství – Ing. Petr Laštůvka, Rezekvítek, Brno – na této dílně se seznámíte se stejnojmenným metodickým materiálem pro učitele, který obdržíte zdarma. Dostanete tak základní objem informací o ekologickém zemědělství a příklady aktivit, které můžete uplatnit ve výuce v různých předmětech. Publikace obsahuje: teoretické kapitoly, popis aktivit, přílohy ke kopírování,  názorné pomůcky do výuky, slovníček pojmů.

16:30 – 17:15 zhodnocení a závěr konference, vyhlášení výsledků fotosoutěže a nejlepšího štrůdlu a     překvapení na konec