Únor v mateřské škole

Hned začátkem února jsme měli napilno. Čekal nás tradiční masopust a tak jsme vyráběli různé masky, škrabošky, a dokonce i hudební nástroje, které neodmyslitelně k masopustu patří. A bylo opravdu veselo, děti se každý den oblékaly do kostýmů, které mají ve školce k dispozici a proměňovaly se v pohádkové postavy. Velký ohlas měl Karneval, který jsme uspořádali v prostorách OÚ v Oknech. Děti přišly v nápaditých maskách a s dobrou náladou. Soutěžilo se, tančilo, zpívalo i hodovalo. Celé odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře, která přispěla k utužení vzájemných vztahů a spolupráci mezi školkou a rodiči.

Další příjemnou akcí byla školní recitační soutěž, které jsme se také zúčastnili. Děti si vyzkoušely, jaké je to stát a přednášet před velkým obecenstvem. Svého úkolu se zhostily velmi dobře.

Únor bílý, pole sílí – tak tato pranostika se letos minula účinkem. Sníh jsme si mohli užít pouze na horách a tak jsme lyže vyměnili za plavecký bazén, ale o to více jsme si ty vodní radovánky užívali.

Venku to vypadalo opravdu jarně, takže jsme pozorovali růst jarních kytiček a květenství Vrb jív. I na oknech nám vykvetly sněženky a v truhlíku se objevil petrklíč.

Tak zima už je pryč?