Prosinec v MŠ

Vánoční dílny

Jako každý rok jsme v době adventní s dětmi připravovaly pro rodiče a naše blízké milé dárečky, které potěší a zahřejí u srdce. Obdarovaní měli radost ze zdobených perníčků, lucerniček, zápichů a přáníček. Do nového roku jsme popřáli vše nejlepší i na místním úřadě, poště, obchodě či kamarádům a vyučujícím ZŠ.

Mikuláš, čert a anděl

Nadílka pro naše dětičky byla opravdu štědrá. Po tom, co anděl přečetl z Pekelné knihy jejich hříchy, byly děti odměněny a zazněla i jedna společná koleda.

Rybář Karel

Zlaté rybky to sice nebyly, ale nadšení dětí nebylo o nic menší. Naopak z návštěvy rybáře pana Karla Steimara v MŠ měly obrovskou radost. Povídal si s námi o všem okolo rybaření. S sebou přinesl tři živé rybky, kterým jsme vrátili společně svobodu. Za tuto poučnou návštěvu velmi děkujeme!

Zdobení vánočního stromečku

V předvánočním týdnu si děti v MŠ ozdobily samy vánoční stromek, parádu na něm udělal i námi vyrobený řetěz z burských oříšků. Nepopsatelnou radost měly děti při rozbalování dárečků od Ježíška, které jim nadělil.

Vánoční stromeček pro zvířátka

O svátcích mají mít radost všichni, proto jsme v lese pro zvířátka ustrojili stromek a zanesli jim nějaké dobroty, jako například kaštany, mrkev, lůj.

Vánoční besídka

Atmosféra naší Vánoční besídky 2015 byla provoněna vánočním cukrovím, za které děkujeme rodičům a paním kuchařkám. V duchu starých českých tradic a řemesel se odehrávala i tato besídka. Vystoupili zde například pasáček, zahradník, kominík. kuchařka či pekařka.