PROJEKT COMENIUS aneb Cesta do Turecka

8V pátek 23. 4. tři učitelé a pět dětí vyjedou na týdenní cestu do partnerské školy k Černému moři. Účastníky setkání čeká návštěva Istanbulu, nácvik divadelního představení společně s kamarády ze španělské a švédské školy, pobyt v rodinách, účast na vyučování, prezentace jednotlivých škol, práce na projektu.

Náplní projektu v prvním roce je četba pohádek partnerských zemí a jejich výtvarné zpracování, četba národní pohádky a tvorba komiksu.

Chod školy a školky bude řádně zajištěn – v době absence p. uč. Formánkové bude ve školce suplovat p. uč. Kubištová z Doks. Ve škole bude v I. třídě vyučovat p. uč. Týlová a školní družina bude v odpoledních hodinách spojena s mateřskou školou.

ZÁJEZD DO TURECKA

Návštěva Turecka je součástí projektu v programu Comenius. Projektu se účastní školy ze čtyř zemí: Česká republika, Švédsko, Turecko, Španělsko.

26.-30. dubna bude v hostitelské škole YUSUFCA ILKOGRETIM OKULU, Yusufca Koyu,Kandira, KOCAELI probíhat setkání partnerských škol.

Děti budou ubytovány v hostitelských rodinách žáků turecké školy. Rodiny budou plně zajišťovat jejich ubytování, stravu a odpolední program. Dopoledne budou děti trávit se spolužáky a s námi ve škole. Rodiny si děti rozeberou v pondělí a v pátek je předají nazpátek. Je vhodné, aby děti měly s sebou nějaký dárek pro hostitele.

Je pro nás připraven program. Děti se budou účastnit prezentace naší země a společné divadelní hry – na obojí se budou připravovat ve škole.

Je nutné, abyste sami zajistili cestovní pojištění svého dítěte!

Do Turecka odlétáme již v pátek a vracíme se další pátek. První noc budeme trávit v hotelu v Istanbulu, další dvě noci v hotelu na pobřeží Černého moře. Ubytování je zajištěno.

Strava však na tyto dny (pátek, sobota, neděle, pátek) zajištěna není a je nutné, aby děti měly dostatečné kapesné a případně nějaké jídlo!

DOPRAVA

Letíme s maďarskou společností Malev, let s přestupem v Budapešti.

Odlet:

Letiště Praha Ruzyně, pátek 23. dubna, 10.10 hodin (přílet do Istanbulu v 15.25 hodin)

Flight MA 0821

Návrat:

Letiště Praha Ruzyně, pátek 30. dubna, 19.20 hodin (odlet z Istanbulu v 16.10 hodin)

Flight MA 0824

Pátek – přílet do Istanbulu v 15.25 hodin, ubytování se, prohlídka Istanbulu

Sobota – přesun do hotelu u moře, pobyt u moře

Neděle – prohlídka zálivu Izmit, pobyt u moře

Pondělíprogram ve škole, předávání dětí do rodin

Úterý – program ve škole, odpoledne v rodinách

Středa – výlet do Istanbulu nebo program ve škole, odpoledne v rodinách

Čtvrtek – program ve škole, odpoledne u moře

Pátek – předávání dětí, přesun do Istanbulu, odlet z Istanbulu v 16.10 hodin

S SEBOU

pas

doklad o cestovním pojištění

kapesné (strava na čtyři dny, osobní potřeba) – měna Turecká lira

plavky, ochrana proti slunci

1 zavazadlo (na záda, nebo s kvalitními kolečky, max. 20kg) , příruční zavazadlo (max. 5kg)

dárek pro hostitelskou rodinu

Veronika Žáková + 420 604 483 462                Iveta Myšková +420 739 739 820

Iveta Formánková +420 604 415 529               Serpil Alan +9 0505 2773433

SRAZ

letiště Praha Ruzyně, odbavovací hala terminál 2, pátek 23. dubna, v 8.00 hodin

Dopravu na/z letiště v Praze musíte pro své dítě zajistit sami.

Cena zájezdu: 4 000 Kč (zaplatit do 20.4. u pí. Formánkové)