Co jsme vše zažili v září nového školního roku v MŠ

Na začátku školního roku se nové děti rychle adaptovaly v prostorách MŠ a začlenily se mezi kamarády. Během tohoto měsíce nás čekaly zajímavé aktivity jako cyklistika, kdy jsme se snažili využít paprsky slunce a dodržovat bezpečnost a pravidla silničního  provozu, který jsme vypilovali na Dopravním hřišti v České Lípě. Děti byly velice nadšené a užívaly si jak pohádku, tak jízdu a hry. Následně jsme se přemístili do Vlastivědného muzea, kde nás čekala Víla Orsejka, která nás provázela a zapojovala do dění v lese (zvuky ptáků a zvířat, ukázka parohů aj.). Také na školní zahradě nás již po brzkém padání listí čekal úklid a hrabání listí. Z padaných jablíček jsme se rozhodli udělat štrúdl a šneky, které jsme pekli v ZŠ – „ňamka“. V neposlední řadě jsme se jeli podívat za kulturou a za pohádky na Zámek Zákupy, kde jsme mohli spatřit i místního medvěda a prohlídnout si hračky, s kterými si v dřívější době děti hrály, pohádkové postavy s vyprávěním ve sklepení. Během krásného počasí děti sbíraly kaštany při procházce zámeckého parku, přispěly tak do sběru plodů pro zvířátka. V muzeu Masek si mohly děti prohlédnout tradiční i novodobé masky, které se vyrábějí za pomocí různých forem a malují ručně, též si některé mohly vyzkoušet a pak samy namalovat v dílničce. Děti byly nadšené a měly radost, že mají něco na památku a mnoho zážitků, které mohou vyprávět svým rodičům. Přálo nám počasí a již se těšíme na následující měsíc plných krásných akcí.