Březen a duben – Kolepáčci nelení :)

V březnu a v dubnu jsme na Kolepě rozhodně nezaháleli. Podnikli jsme několik delších výprav. Nejdříve jsme se vypravili pod převis, následovala výprava na „Kukavčí skály“, cestou jsme zahlédli stádo srnek :) Také jsme se vydali na dobrodružnou cestu k rybníku Pateřinka. Při jarním úklidu jsme přerovnali náš domeček na hračky a naší školkovou zahradu připravili na jaro. Pomáhali jsme panu Horčíkovi s výrobou nových záhonků a upravili ohniště. Aby jsme jaro přivítali opravdu jak se patří, vyrobili jsme Morenu, kterou jsme následně vynesli ze vsi, aby zima věděla, že je jí konec. I v těchto měsících probíhaly lekce ledního bruslení i her v tělocvičně, v obojím jsme se všichni opravdu zlepšili a nakonec jsme od trenérů dostali ocenění v podobě diplomů. Předškoláci navštěvovali předmatematickou a předčtenářskou dílnu ve škole. Společně s tradiční školkou jsme navštívili městské muzeum v Benátkách n/Jizerou, kde jsme si moc užili interaktivní výstavu a mohli si vše osahat a vyzkoušet. V den otevřených dveří jsme na Kolepě přivítali návštěvníky a zavedli je na naše oblíbená místa. Společně jsme si vyzkoušeli frotáž s kůrou stromů a ptačí program – stavění hnízd. Na našich výpravách do lesa jsme si užívali nejen přírodních prolézaček, ale i hamaky a lana, ze kterého lze vytvořit například pavučina, opičí dráha mezi stromy i přes cestu. Ve školce jsme si každý nechali vyklíčit semínka hrachu, který si později vysadíme na náš záhonek. Další zajímavou akcí byla návštěva hasičů, kteří nám vyprávěli o své práci a názorně předvedli vybavení hasičského vozu i výstroj hasiče.