Září a říjen v mateřské škole

ovceKDE SE VZALA VLNA

Pohádkový kolovrátek se roztočil v MŠ, aby se děti dozvěděly vše o výrobě vlny. Navštívili jsme farmu paní Zemanové, která chová ovce, povídali jsme si o zpracování vlny, jejím barvení, předení a tkaní. Celý proces si děti mohly vyzkoušet na papírových stavech. Svou zručnost si přišli ověřit i školáci ze ZŠ. :)

DSC_0019ZVÍŘÁTKA KOLEM NÁS

Máme rádi zvířata, a tak jsme se vydali po naší obci a pozorovali okolí a pozorně vnímali, kde a jaká zvířata žijí. Těšili jsme se ke koním (měli jsme pro ně nasušený chléb). Na své cestě po vsi jsme potkali krocany, husy, slepice, prasata, poníka, kočky a psy. Máme to tu rádi, byla to moc prima vycházka! :)

IMG_4099PODZIM NA NAŠÍ ZAHRÁDCE

Rodiče a ostatní kolemjdoucí si jistě všimli nové podzimní výzdoby předzahrádky MŠ. To jsme s dětmi zdobily květináče, a tak vznikly krásné muchomůrky a jiné truhlíky z přírodnin. :)

IMG_4108

ŠEL ZAHRADNÍK DO ZAHRADY

Na tento den si paní školnice Marcela pro děti připravila besedu o různých rostlinách, bylinkách, květinách a stromech. S sebou přinesla zahradnické náčiní a besedovala s dětmi na dané téma. Společně jsme si zazpívali a pochutnali si na bylinkovém čaji. Děti si potrénovali své smysly (chuť, čich, hmat, zrak) – a to má smysl! :)

VÝROBA RAKYTNÍKOVÉ ŠŤÁVY A JABLEČNÉHO SALÁTU

Naše školkovská zahrada není jen místem na hraní, ale také zde máme zdraví prospěšné rostliny a plodiny. Děti nasbíraly rakytník a lisovaly šťávy. Z jablek jsme, pro změnu, připravili výborný jablečný salát. :)

IMG_4145ŠTRŮDLOVÁNÍ V MŠ

 7.10. jsme ve školce pořádali oblíbenou akci s názvem „Štrůdlování“. Sešlo se celkem X jablečných dobrot. Zapojila se většina rodičů, kterým patří naše poděkování. Děkujeme i panu Hegenbartovi za lahodný mošt. Vítězkou letošního ročníku této akce byla naše paní kuchařka Pavlína Líbalová. :)

IMG_4175PASÁČCI PEČOU BRAMBORY

13.10. 2015

Vrátili jsme se do časů minulých a ochutnali jídlo chudých. I když šlo o obyčejné pečené brambory, tak z nich byly děti doslova nadšené. :)

IMG_4202

DOBRŮTKY Z BRAMBOR

20.10. 2015

V „Bramborovém týdnu“ si děti pochutnávaly na výborných jídlech z brambor, které připravovaly naše paní kuchařky. V závěru týdne si děti samy nachystaly těsto na bramboráky, které byly prostě MŇAM! :)

DRACI – SPOLUPRÁCE S RODIČI

Každý ročník drakiády je pln očekávání, které z dětí doma vyrobí nejkrásnějšího draka. Děti nezahálely a přinášely do MŠ své krásné draky. GRATULUJEME VŠEM! :)

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Na podzim v naší MŠ nezahálíme, ale neustále tvoříme. Baví nás práce především s přírodními materiály (šípky, listy, plody podzimu). Dětem se velice vydařila tiskátka z brambor a jablek. Posuďte sami – viz. fota. :)


HAJNÝ ROBÁTKO – EXKURZE S PANEM MEIXNEREM

Rádi chodíme do blízkého lesa. Na jednu takovou vycházku jsme se vydali společně s místním hajným panem Meixnerem. Ten nám poutavě povídal o stromech (speciálním přístrojem jsme si mohli vyzkoušet jejich měření), lesní zvěři (jejím krmení, přezimování). Na zvířátka jsme nezapomněli a do krmelce přinesli zvěři „něco na zub“ (mrkev, kaštany, žaludy). :)

DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA ZA SVĚTÝLKEM

30.10. 2015

Předposlední říjnový den jsme si všichni ve školce náramně užili. V plánu bylo spinkání v MŠ. Zpestřili jsme si ho putováním za světýlkem, které se ukrývalo na cestě k Tachovu. Cesta byla velice dobrodružná a na jejím konci děti potkaly skřítka a světlušku, od kterých dostaly lucerničky. Po návratu do MŠ vypukla pravá a nefalšovaná párty v pyžamech, kterou jsme si řádně užili :)