Zájezd do Polska

Na začátku května proběhl druhý z řady zájezdů v rámci projektu KALOKAGATHIA – Healthy mind in healthy body, programu Erasmus+. Vyjeli jsme do partnerské školy v polské Kowale. Sešli jsme se tam s partnery z Finska, Španělska a Velké Británie. Byl pro nás připraven sportovní program, který zahrnoval judo, zumbu, plavání. Konaly se olympijské hry v duchu řeckých bájí. Děti měly diskotéku i opékání klobás u místních hasičů. Navštívili jsme pana starostu a ten nám ukázal protiletecký kryt. Prohlédli jsme si hrad i lom na vápenec. Spolu s rodinami, ve kterých byly děti ubytované, pak podnikaly další dobrodružství. Navíc jsme přidali návštěvu Krakova a solných dolů ve Vjeličce. Vyjelo dvacet jedna dětí a čtyři učitelky.