Výlet na Helfenburk

Výlet je naplánován na úterý 23.6. a středu 24.6.
Důležité: věci na přespání přineste už v pondělí do školy – odvezeme autem.
Odjezd:  sraz v  úterý v 7.45 na vlakovém nádraží Doksy (odjezd 8.10), v 9.10 budeme v Úštěku.
Prohlédneme si Úštěk, v případě dobrého počasí se vykoupeme ve vodní nádrži Chmelař. Dále pěšky výstup na Kalvárii v Ostré – 5 km, z Ostré na Helfenburk 3 km. Noc  strávíme na zřícenině hradu Helfenburk, také se mu říká Hrádek. Hrad má v péči občanské sdružení, které nám umožní zde přespat. Budeme přespávat ve srubu a v mezipatře hradní věže. Pod hradem je voda ze studánky, suchý záchod, není elektřina. Spacáky, karimatky a ostatní věci bychom přiblížili autem. Ve středu dopoledne půjdeme zpátky (6km) do Úštěka.  Děti budou mít možnost koupit si jídlo.
Příjezd: ve středu 24.6, na oběd ve školní jídelně.
Dopravu hradí škola, nocleh je zdarma.
S sebou: spacák, karimatka, věci na přespání, hygienické potřeby, oblečení na převlečení, jídlo
Do batůžku: kapesné, svačinu, pití, bundu, plavky, ručník