Tradice a zvyky schované v celodenním výletě 23.11.2018

V pátek 23. 11. vyrazíme na CELODENNÍ výlet do SVÍČKÁRNY v Šestajovicích u Prahy  Kde si děti vytvoří a ozdobí svíčky, zkusí si vykrojit mýdlo, naplnit sáček koupelnové soli, dozvědí se jak se svíčky a další výrobky vyrábějí. Prohlídneme si místní minizoo, navštívíme prodejnu, kde bude možnost zakoupit i jiné výrobky. Z dílniček si děti přivezou krásné výrobky či dárky, které jistě potěší jejich blízké. Následně se přemístíme do PODLABSKÉHO NÁRODOPISNÉHO MUZEA (SKANZENU), kde se v tomto prostoru nachází několik chaloupek, ve kterých jsou vystaveny figuríny a předměty, které se používaly a jsou zde i ukázky toho, jak se žilo dříve. Zároveň jsou zde představeny zvyky, zvyklosti a obyčeje. Poznáme jak se slavily Vánoce, sv. Mikuláš, sv. Barborka, Tři králové apod. Nakonec na děti bude čekat kreativní dílnička. Tento den je plný zajímavostí a praktických ukázek a též tvořivosti, který je určen svou náročností pro děti od čtyř let.  Mladší děti budou mít možnost, dle počtu a zájmu, navštívit MŠ. Odjezd bude autobusem cca v 8:30 hod. od ZŠ a návrat cca v 17:00 hod. Děti dostanou s sebou celodenní balíček (svačinky+ oběd). Prosíme o teplé oblečení, obuv a dle počasí pláštěnku, s sebou batůžek s pitím a kapesné. Věříme, že děti budou mít mnoho krásných zážitků a prožitků a to díky praktickým ukázkám a samovýroby . Udělají tak radost nejen sobě, ale hlavně svým blízkým, a to i ve znamení blížících se Vánoc, které bývají plné lásky a radosti, pokoje i úsměvů na tváři.