Říjen v MŠ

Na začátku října jsme si ve školce zdramatizovali pohádku O řepě. Během bramborového týdne jsme si připravili bramborový salát, těsto na bramboráky, ze kterého nám paní kuchařky usmažily výbornou mňamku. Do lesní školky jsme se vydali za panem ornitologem, který nám nachytal do sítí  u vlakového nádraží zajímavé úlovky, které jsme ale následně vypustili opět do volné přírody (sýkorka koňadra, sýkorka modřinka, strakapoud). V jablíčkovém týdnu si děti nosily jablka ze svých zahrádek  a nakonec proběhla soutěž O nejchutnější jablíčko. Vyhrál každý, kdo donesl jablko. Pochutnali jsme si také na štrůdlu, koláčcích, moštu a vlastnoručně usušených křížalách. Také za námi přijelo loutkové divadlo Kozlík s pohádkou O ošklivé čarodejnici. Konec měsíce provázel vydatný déšť a tak návštěva myslivce Míši proběhla v naší školce.