První květnový týden s malou příchutí aprílu

Kromě studené středy, kdy jsme téměř vytáhli zimní bundy, se máj předváděl ve své kvetoucí kráse. Týdenní program zahrnoval setkání s obojživelníky zastoupené vrásčitou ropuchou a mrštnými čolky. Přivezla je Marcela Holubová z Agentury ochrany přírody. Ve čtvrtek hrály hlavní roli dvě veselé fenky Fidorka a Borůvka při oblíbeném programu canisterapie, jehož jsme se účastnili v tradiční školce. Sklidily zasloužený úspěch.

Hlavním tématem celého týdne však byl Svátek matek, slavený druhou květnovou neděli. Již v pondělí děti odpovídaly na dvě otázky: Co má vaše maminka ráda? Co jí hodně chutná? Jejich upřímné odpovědi mezi nás vnesly kouzelnou a láskyplnou náladu. A vydržela s námi až do pátku. Sbírali jsme pampelišky na májový lektvar, vytvářeli ze starých květináčů nové, sázeli do nich semínka, říkali si slova básničky určené pro maminčiny uši a malovali srdíčka.

V pátek se každé dítě těšilo, jak svou maminku provede srdíčkovou stezkou, kde se spolu pohoupají v síti, zacvičí některé ze cviků jógy nebo ochutnají bylinný nápoj a špaldový perník . Na konci stezky čekala dárkovna s májovým lektvarem i tajemnou kytičkou, jež teprve zapouští své kořínky ve zbrusu novém květináči.

V neděli ráno jsem si říkala, že děti z Kolepy na dálku očarovaly mou dceru, která pro mě v noci vykouzlila výborné mufiny. Tato mocná kouzla budou mít určitě pokračování v červnu, kdy nás čeká Svátek otců….