Podzimní slavnost 2019 – jarmark

Ve čtvrtek 31. října 2019 proběhla Podzimní slavnost. Jako již tradičně, v dopoledních hodinách jsme vařili, pekli a připravovali nejrůznější dobroty na společnou hostinu, kterou jsme si užili ve venkovní učebně.

Letos však odpoledně poprvé proběhl také jarmark, na kterém si rodiče i širší veřejnost mohli pořídit výrobky dětí, které tvořily v rámci „měsíce pro klima“ – byly proto k mání m. j. také výrobky šetřící životní prostředí (látkové pytlíky, které starší děti samy ušily na stroji, voskované ubrousky, recyklované sešítky…). Společně s jarmarkem proběhl také malý koncert, na kterém děti zazpívaly a zahrály pár tematických písniček. Přivítali jsme také několik hudebníků našeho kraje.

Výtěžek z jarmarku poputuje na podporu útulku Dogsy a ekologické organizace Čmelák.

Děkujeme všem rodičům, kteří náš jarmark podpořili svými výrobky či dalšími věcmi k prodeji (cukrovím, sušenými plody, medem, loupanými ořechy,…)!