Podzimní přespávání ve škole – outdoorové aktivity

Sraz ve škole je ve středu 26. 10. 2016 od 10:00 do 10:30 hodin.
Děti si připraví karimatky, spacáky a uloží si věci na svá místa.
Je důležité, aby děti měly s sebou sportovní oblečení do každého počasí (vyrazíme i v dešti), což znamená: pevná obuv do terénu, holinky, botasky, pláštěnku či nepromokavou bundu (nejlépe obojí), více náhradních ponožek, termoprádlo (nebo něco obdobného jako spodní prádlo), čepici, rukavice, pyžamo, hygienu, ručník, baterku, ešus (kastrůlek), lžíci, lahev na pití, polštářek a plyšáčka na spaní, batůžek, box na svačinu, atd.
Podle aktuální předpovědi by mělo pršet. Doufáme, že se to změní.

Strava: vařit si budeme sami, a to buď na ohýnku nebo v kuchyni ve škole. Se vřelou náručí uvítáme jakýkoliv druh pomoci, jako je koláč k snídani či cokoliv jiného. Prosím o sdělení alergií Vašeho dítěte.

Ukončení: v pátek 28. 10. v 16:00 hod. opět ve škole. Pokud budete potřebovat dítě vyzvednout dříve, budete si pro něj pravděpodobně muset přijet už ráno nebo někam do lesa.

Telefonní kontakt: 730 135 057

Čeká nás spousta zajímavých aktivit, zaměřených na outdoorové vzdělávání, o které se již nějakou dobu zajímám. Děkuji Vám za Vaši důvěru se svěřením Vašich dětí do mých „rukou“.

Outdoorové aktivity pomáhají dětem připravit se na reálné situace. Díky hrám a aktivitám, které žáci prožijí, se připraví na řešení situací v reálném životě, tedy si ho prožijí „nanečisto“ a v reálu budou lépe připraveny, což je podstatou těchto aktivit. Pomocí outdoorových aktivit si děti budují vztah k přírodě, poznávají ji všemi smysly, učí se v ní o sobě samých i k respektu lidí kolem sebe a přírodě. Pěstují si v sobě zdravou sebedůvěru. Skrz aktivity si děti rozšiřují své hranice k jejich dalšímu rozvoji.

Na podzimní přespávání se celkem přihlásilo cca 15 dětí z naší školy + 4 bývalí žáci, kteří se to dozvěděli a chtějí mi s přípravou pomoci.

Na podzimní prázdniny se těší Bára a Radek (děti ho znají z cyklotáborů).