Listopad v MŠ

Začátkem listopadu jsme si s dětmi vydlabaly strašidelné hallouweenské dýně, kterými jsme si vyzdobily vchod školky, húúú.  V pátek 4. listopadu k nám dorazili kamarádi z Provodína a společně jsme se vydali začarovaným lesem hledat perníkovou chaloupku. Děti čekaly 4 stanoviště s řemesly, kde si společně plnily úkoly např. u zemědělce Vény je čekaly otázky – Co roste na poli? Poznávání domácích zvířátek a společná píseň Čížečku, čížečku ptáčku maličký… zase o máčku. Čarodějnici jsme tentokrát neviděli, ale zapůjčila nám alespoň své 2 košťata, na kterých jsme měli možnost si zasoutěžit…i perníčky nám napekla, děkujeme. Každý dostal diplom za účast a za prokázání „hlubokých“ znalostí. Na Martina jsme si připomněli legendu o sv. Martinovi, kterou jsme si zahrály společně s dětmi a byly i rohlíčky. Na konci listopadu nás navštívila přadlenka – tkadlenka (od ovečky po svetr) v podání paní učitelky Ivetky. Seznámila nás s tímto starým řemeslem a děti si sami mohly vyzkoušet práci na opravdovém kolovrátku…nic jednoduchého!