Druhý výlet do České Lípy

Ve třetím lednovém týdnu nastala zima,  kterou už téměř nepamatujeme. Jak se říká, mrzlo, až praštělo. Protože se chceme více věnovat pozorování živých tvorů v jedntlivých ročních obdobích, první zastávka v České Lípě patřila vodnímu ptactvu na řece Ploučnici. Děti nadšeně nabízely kačenkám, lyskám a labutím nakrájený chléb (i když víme, že vhodnější by byla rýže nebo brambory) a byly za to odměněny jejich velkou přízní.

Protože mráz nám skutečně zalézal za nehty, farní zahrada tentokrát nikoho nelákala. Rádi jsme se uchýlili do vnitřních prostor fary, kde se mimo jiné nacházejí dvě velké krabice hraček. I když druhým bodem programu mělo být pletení a následné pečení masopustních vrkočů, měli jsme problémy děti odtrhnout od autíček, nádobíčka, stavebnic, kostiček….

Po společné polévce a svačince z balíčků jsme mohli sledovat zlaté vrkoče, které se postupně vynořovaly z útrob trouby. Pro některé děti bylo velkým zklamáním, že se nemohly do pečiva zakousnout. Vrkoče se s námi přestěhovaly do maringotky a teď čekají na další zdobení.  Masopust je ale také slavností dobrého jídla, takže nás pečení nějaké tradiční dobroty v únoru čeká!