Co jsme prožili v prosinci

Na začátku krásného zimního měsíce prosince nás ve školce navštívil Mikuláš s čertem a andělem, kde dětem nadělil nadílku za krásnou říkanku či písničku. V následující den  děti jely navštívit Keramiku v Červeném domečku v Jestřebí, kde se seznámily s hrnčířskou hlínou a mohly si tvořit pomocí šablon a vykrajovátek „dárečky“ , které si mohly ozdobit různým náčiním, i sklíčky. Prohlídli si i jiná díla, která byla před výpalem a po výpalu, takto zjistily, co vše se dá z tohoto materiálu vyrobit. Děti byly velice nadšené a radostné, určitě tuto dílnu navštívíme ještě jednou :). Následně jsme navštívili i jejich krásné dětské hřiště, kde děti prozkoumaly různá zákoutí, protáhla svá tělíčka a prohlídly si skalní vyhlídku. Dále čekala předškoláky předmatematická gramotnost, kde se seznámily formou her se symboly, vyzkoušely si třídění, řazení, porovnávání i poznávání čísla a dále si vyzkoušely, jak se pracuje ve skupině i samostatně. Byly jsme navštívit naší paní Věrku, kde si vyzkoušely pečení perníčků a snažily se vytvořit i datlové kuličky, během střídání skupin mohly dle své fantazie malovat a hrát si. Výrobky se jim velice vydařily a výtečné chutnaly a děti to velice bavilo. V průběhu měsíce se vyráběly ozdoby na vánoční stromeček v Doksech a různé výrobky na vánoční trhy. Za nedlouho děti v MŠ navštívil a potěšil svou nadílkou Ježíšek. Dále děti nacvičovaly různé říkanky, písně i pohybové ukázky, krátkou dramatizaci, jak na Vánoční besídku, tak i na Betlém, která se jim nádherně vydařila a jsme rádi, i za účast rodičů, která naplnila Vánoční atmosféru a očekávání příchodu Vánoc. Za prožité společné chvíle děkujeme a přejeme hodně štěstí, zdraví a lásky v roce 2018.