Adventní a vánoční čas V MŠ

Během adventní doby jsem se ve školce hodně věnovali výrobě ozdob na Vánoční stromeček a dílnám pro Vánoční trhy a tréningu Vánoční besídky, která byla pojatá dramatizací, pohyby a říkanky a též zpěvem koled o Betlému – Narození Ježíška. Nezapomínali jsme na zapálení svíček a na adventní kalendář, který si děti postupně otvíraly. Během těchto příprav nás navštívila Věrka, s kterou děti tvořily perníčky a kuličky. Též nás čekal společný výlet s LŠ a MŠ Prácheň do Kryštofova údolí. Byl to výlet plný krásných tradičních i netradičních věcí – Výstava Betlémů, Dům řemesel s kreativní dílničkou, místní orloj a zimní hrátky. Dětem se moc líbilo. Také nás ve školce navštívil sv. Mikuláš s andělem a s čertem, aby předal nadílku dětem. Děti říkaly říkanky a zpívaly písně.  Pak si mohly i sáhnout čertovi na řetěz a na jutový pytel. Byly statečné a našly v sobě odvahu. Také proběhla společná dílnička i s rodiči a bylo to moc pěkné :), při nichž nás navštívily i děti z domácího vzdělávání. Při cestě na zpívání v kostele jsme se byli podívat na různé ryby v kádi. Společné zpívaní bylo krásné a dojemné, děti zpívaly pásmo písní o příběhu Narození Ježíška. Po této příjemné atmosféře nás a rodiče, prarodiče a další členy rodiny či známé čekaly trhy, které se uskutečnily v ZŠ. Pocit pohody, lásky a radosti byl všude kolem nás. A za to Vám všem děkujeme a přejeme krásné vykročení do Nového roku, plného úspěchů a pohody lásky, štěstí a zdraví.