Pedagogové

Personální obsazení ve školním roce 2020 / 2021

ZÁKLADNÍ ŠKOLA

 • Iveta Myšková (ředitelka školy a třídní učitelka 2. ročníku)

Dětství jsem prožila v kraji pod Kunětickou horou. Po absolvování Střední pedagogické školy v Litomyšli jsem se provdala do Českého ráje. Na sklonku mateřské dovolené se mi naskytla příležitost nastoupit jako učitelka do základní školy v Brništi. Zde jsem působila pět let a nasbírala cenné zkušenosti od kolegyň i při studiu Pedagogické fakulty v Ústí na Labem. Poté jsem dostala možnost jít bydlet a pracovat do základní školy v Oknech. Práce s dětmi mi přináší radost, má pro mne smysl a je mým splněným snem. Ve volném čase ráda čtu, chodím po horách a lesem, poznávám nové kraje a lidi, a jsem ráda se svou rodinou.

 

 • Veronika Žáková (zástupkyně ředitele, třídní učitelka 5. ročníku, učitelka angličtiny ve 4. – 7. ročníku a koordinátorka projektů Erasmus+)

zaměstnanci 036Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obory výtvarná výchova a angličtina, absolvovala jsem trimestr na University of Lancashire v Prestonu, Velká Británie a tři semestry grafiky na École Supérieure d´Art Visuel v Ženevě, Švýcarsko. Během práce na škole jsem si postupně doplňovala vzdělání, absolvovala jsem dvouleté studium Koordinátor ICT na Technické univerzitě v Liberci. Obě studované oblasti – angličtina a umění – jsou moje velké lásky a věnuji se jim i mimo školu.
K učení na škole v Oknech jsem se dostala vlastně náhodou. Začínala jsem jedním dnem v týdnu. Tak se mi tu zalíbilo, že jsem se rozhodla zůstat, i když musím poměrně daleko dojíždět. Velice si cením místního klidného a tvůrčího prostředí.

 • Lucie Ďuriančiková (třídní učitelka 1. ročníku)

Jmenuji se Lucie Ďuriančiková, bydlím v Bělé pod Bezdězem. V nedávné době jsem absolvovala letní školu Hejného metody pro 1. – 3. ročník. Tato metoda mě velice nadchla. Také letní školy činnostního učení matematiky v 1. a 2. ročníku a činnostní učení českého jazyka v 1. ročníku, na kterých jsem načerpala spoustu informací i inspirace. Ráda fotím, chodím do přírody, jezdím na kole, trávím čas se svým čtyřletým bráškou. Chtěla bych, aby děti učení bavilo, aby poznávaly a měly radost ze svých pokroků. Jsem moc ráda, že můžu pracovat v této škole.

 

 • Dita Klimešová (třídní učitelka 3. ročníku a učitelka hudebních výchov)

Jmenuji se Dita Klimešová a se svojí rodinou žiji na malé vesnici jménem Žďár. Odmalička jsem chodila po bytě s dlouhým ukazovátkem v ruce a hrála si tak na paní učitelku :). Touha učit mě neopustila a nakonec jsem vystudovala střední pedagogickou školu v Nové Pace a Pedagogickou fakultu v Liberci obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Přijala jsem nabídku učit na „malé a rodinné“ škole v Oknech, a za tuto příležitost jsem vděčná. Svůj volný čas trávím především se svou rodinou.

 

 • Dominika Radechovská (třídní učitelka 4. ročníku)

K pedagogickému sboru ZŠ Okna jsem se přidala v září 2020, a to rovnou jako třídní učitelka 4. ročníku. Práci s dětmi považuji za smysluplnou, a proto jsem vystudovala nejen učitelství, ale také jsem absolvovala bakalářský obor sociální pedagogika, což jsem využila v pracovní zkušenosti z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Přestože mě baví předávat dětem znalosti, jsem zastáncem toho, že všichni žijeme po prvé, a tak se snažím podpořit každé dítě ve vlastní nalezení životní cesty.

 • Milan Bárta (třídní učitel 6. ročníku, učitel prvouky, přírodopisu, informatiky, fyziky a chemie, školní preventista)

Pocházím ze Staré Boleslavi. Učitelem jsem chtěl být od dvanácti let. Už v šestnácti jsem vedl kroužek mladých myslivců a ochránců přírody. Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem, obor biologie a chemie. Pracoval jsem v domě dětí, tři roky učil na sídlištní základní škole a dvacet dva let na gymnáziu.

Když nazrál čas, přemýšlel jsem, jestli si nedat pauzu a nezkusit se živit psaním, ale pak jsem navštívil základní školu v Oknech. Nadchla mě budova i atmosféra mezi lidmi. Rozhodl jsem se prakticky okamžitě. Mým největším koníčkem je psaní – přispívám do časopisů tipy na výlety, rozhovory nebo reportážemi, napsal jsem několik knížek pro děti i dospělé. Věnuji se cestování, pokusům a pátrání po předcích.

 • Pavlína Lomičová (třídní učitelka 7. ročníku a učitelka čtenářských dílen)

Po ukončení studia na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem jsem nejdříve pracovala v ZŠ a MŠ Klíč v České Lípě. Už tehdy jsem si uvědomovala, že mě nejvíce těší oblast environmentální výchovy a výuka českého jazyka.

V roce 2005 jsem nastoupila na Střední odbornou školu v České Lípě, kde jsem zpočátku učila především studenty oboru Ekologie a životní prostředí. Jak čas ubíhal, zájem o tento obor upadal. Po deseti letech působení na této škole jsem zatoužila po změně. Už jsem nechtěla bojovat s nezájmem svých žáků. Potřebovala jsem najít cestu k dětským úsměvům a radosti ze života. Chtěla jsem městský hluk a prach nahradit svěží vůní přírody. Můj sen byl splněn. Našla jsem Základní a Mateřskou školu v Oknech. Po čtyřech letech strávených s předškolními dětmi v lesní třídě ZŠ a MŠ Okna jsem se vrátila ke svému původnímu povolání učitelky 2. stupně ZŠ. V současné době jsem třídní nově vzniklé 7. třídy, kde trávím příjemný čas s devíti žáky a žákyněmi. Ve škole mám také velkolepou možnost věnovat se rozvoji čtenářství a environmentální výchově.

Kromě práce, již považuji za svůj koníček, trávím svůj čas především s rodinou, která se letos rozrostla o prvního vnuka Jonathana.

 • Blanka Marčalová (učitelka německého jazyka)

Na střední škole Praxis v České Lípě, kde jsem studovala obor vychovatelství, jsem se zamilovala do německého jazyka, který se stal nejen mým koníčkem, ale i pracovním nástrojem. Postupně jsem složila různé zkoušky jako certifikát ZDAF a základní a všeobecnou státní zkoušku z NJ. Vyučovala jsem NJ v různých firmách a institucích, několik let také na Akademii J. A. Komenského. Mezitím jsem si odběhla odučit nějaký ten rok i ve škole. Pustila jsem se do dálkového studia na FERNUNI Hagen, kde jsem absolvovala čtyři semestry a řekla jsem si, že tudy moje cesta nevede. Vrátila jsem se k mé původní profesi, a šla učit němčinu děti do duální třídy v MŠ Klíček v Novém Boru, kde žiji se svou rodinou. Minulý rok jsem strávila v Německu ve Waltersdorfu v partnerské MŠ, kde jsem učila německé děti češtinu.

Do ZŠ Okna, kde letos začínám učit německý jazyk, mě přivedlo hledání přátelské školy pro našeho prvňáčka, syna Šimona. Kromě toho budu vyučovat NJ ještě na ZŠ a SŠ Klíč v České Lípě.
Svůj volný čas trávím především s rodinou, podnikáme spolu výlety nejen po Česku, ale rádi zavítáme i k sousedům.

 • Michaela Králová (učitelka tělesné výchovy a angličtiny v 1. – 3. ročníku)

zaměstnanci 069Se svým manželem a pěti dětmi bydlím již 16 let v Oknech. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu a Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze. Ve školství pracuji od dob studií na vysoké škole s několika mateřskými přestávkami. Jsem ráda, že mám možnost pracovat na „malé škole“ a že si touto školou a školkou prošly a ještě procházejí i mé děti. Mezi mé záliby patří lyžování, cyklovýlety, výlety do přírody s rodinou, hudba aj. Z práce mám radost, když jsou děti ve škole šťastné a spokojené.

 

 

 • Petr Procházka (učitel zeměpisu a matematiky na 2. stupni)

Jmenuji se Petr Procházka. Jsem rodilý Pražák, ale s mojí rodinou jsme se rozhodli, že naše místo je jinde, mimo velké město. Tak došlo k přesunu na Kokořínsko. Při hledání školy a školky pro naše malé děti jsme natrefili na Okna a nebylo co řešit. A jelikož jsem se po čtyřiceti letech svého života rozhodl zkusit VŠ, dohodli jsem se s paní ředitelkou na mém angažmá coby venkovský učitel matematiky a zeměpisu na 2. stupni.

Mojí předešlou školou byl, a stále je, hlavně život, z tradičního školství mi toho moc nezůstalo, krom dobrých lidí co jsem za tu dobu potkal. Strávil jsem tři roky ve Francii, která mi mimo jazyka dala i odstup a nadhled, který bych doma těžko hledal. Další velkou školou teď procházím při soužití s partnerkou a výchově našich dětí. Mým celoživotním cílem je nespadnout do rutiny a všednosti… prostě punk forever.

 • Lucie Křivánková (učitelka výtvarné výchovy a pracovních činností)

Vystudovala jsem VOŠ pedagogickou a bakalářský obor Filologie – Cizí jazyky pro cestovní ruch. Vystřídala jsem poměrně dost zaměstnání, díky čemuž jsem si uvědomila, že toužím dělat to, co mě nejvíc baví, co mi přináší radost a co mě naplňuje – tvořit, inspirovat a v tvoření podporovat i ostatní. Vhodný prostor jsem k tomu našla ve škole v Oknech, kde od roku 2014 učím výtvarné výchovy a pracovní činnosti. Od dětství se věnuji různým druhům umění – kreslím, maluji, vytvářím rukodělné výrobky, fotím, píšu, zpívám, hraju na hudební nástroje, které se mnou zrovna rezonují,… můj život zkrátka dýchá uměním :-) Tančím, chodím po slackline a většinu svého volného času trávím v přírodě. Miluji práci s rostlinami – permakulturní zahradničení je pro mě hluboce uspokojující a smysluplnou činností i radostnou meditací, které se věnuji, kdykoli to jen jde. Jako dítě jsem žila ve městě, ale všechny své volné chvíle jsem trávila v lesích. Dodnes je příroda největší inspirací pro můj život i mou tvorbu, a považuji ji za významnou formu (sebe-) poznání. 

 

ASISTENTI PEDAGOGA

 • Petra Májová (asistentka pedagoga ve 3. ročníku ZŠ a hlavní vychovatelka ve školní družině)

zaměstnanci 048Pracuji jako vychovatelka a asistentka pedagoga. Baví mě výtvarná a pracovní činnost a práce s dětmi.

 

 

 

 

 

 

 

 • Sandra Traupová (asistentka pedagoga ve 2. ročníku a vychovatelka ve školní družině)

Jmenuji se Sandra Traupová a pocházím ze Žizníkova u České Lípy. Ve škole působím jako asistentka a vychovatelka. Mám ráda přírodu, umění, zvířata a ze všeho nejvíce děti :-) .

 

 

 • Kateřina Hellerová (osobní asistentka ve 2. ročníku)

ZŠ a MŠ Okna jsem objevila při hledání školky pro dceru. Vše kolem školky a školy mne okouzlilo. Když přišla příležitost pracovat ve škole jako asistent pedagoga, ráda jsem přijala. 

Ve volném čase se ráda věnuji józe, bruslení, jízdě na paddleboardu ,lyžování, čtení a hře na flétnu.

 

 

 

 • Karel Vodička (osobní asistent ve 2. ročníku)

Jmenuji se Karel Vodička a pocházím z Mimoně, kam se stále rád vracím navzdory skutečnosti, že už nějaký ten pátek obývám okraj České Lípy. O okenské škole jsem se dozvěděl od kamarádky, která mi takříkajíc dohodila pozici pedagogického asistenta, o níž se původně sama ucházela. Protože studuji na pedagogické fakultě a rád bych jednoho dne sám učil, připadalo mi to jako fajn způsob, jak nasbírat nějaké ty zkušenosti a zorientovat se ve školském prostředí. Během prvních setkání s komunitou okenských pedagogů mne navíc potěšil jejich lidský přístup a všeobecně přátelská atmosféra, jež školou prostupuje.

Mezi moje koníčky patří zejména fantastika v různých podobách –⁠ v literatuře, ve videohrách, filmové tvorbě, v hudbě či v grafickém umění. Rád se babrám v literární teorii, píšu a čtu. Nejsem žádný sportovec, s oblibou se však oddávám inspirativním procházkám po našich luzích a hájích. Donedávna jsem se věnoval rovněž historickému šermu.

 • Barbora Šípková (asistentka pedagoga ve 4. ročníku a asistentka pedagoga v lesní školce)

Pracuji jako asistentka v lesní školce. Práci v útulných maringotkách s procházkami po lese a s milými dětmi mám ráda a baví mě.

 

 

 

 

 

 

 

 • Jan Frundl (asistent pedagoga v 6. ročníku a učitel pracovních činností chlapců v 6. a 7. ročníku)

Jsem stavební historik, který se posledních 12 letech věnoval ochraně kulturního dědictví a budování rodinné farmy. Po nezralé úvaze jsem se rozhodl vyměnit péči o dílo předků za možnost inspirovat další generaci ve škole, kterou navštěvují i naše děti. Budu pracovat jako asistent pedagoga v 6. třídě a učit 6. a 7. třídu pracovním činnostem. Rád čtu, pěstuji rostliny, chovám hospodářská zvířata a mám obecně rád rukodělné práce.

 

 

 

 • Soňa Rutová (asistentka pedagoga v 7. ročníku)

Pracuji jako školní asistent  v ZŠ. Volný čas trávím s rodinou.

 

 

 

 

 

 

 

 

MATEŘSKÁ ŠKOLA

 • Helena Vysušilová (hlavní učitelka v mateřské škole)

Jmenuji se Helena Vysušilová a před několika lety jsem se s rodinou přestěhovala z Doks do malebné obce Okna. Během dalšího sebevzdělávání a studia jsem měla možnost získat nové zkušenosti, jak v místní MŠ, tak na ZŠ Okna. Vystudovala jsem bakalářský obor Učitelství pro MŠ na VŠ UJEP v Ústí nad Labem. Práce s dětmi mne naplňuje a krásnou zpětnou vazbou i motivací jsou pak úsměvy na dětských tvářích. :-) Hřeje mne u srdce, když vidím, že děti rády navštěvují MŠ, mají zájem se opět něčemu novému přiučit a dělají pokroky. Všichni jsme jedineční a je fajn, když se někdy necháme vést a učí nás ti nejmenší a učí tak i své kamarády. Těší mne, když vidím, že toto poslání má smysl, když jsou děti šťastné a spokojené.:-) Svůj volný čas trávím především s rodinou, společnými výlety do přírody a s přáteli. Mezi mé záliby patří cyklistika, moto, malba a kreativní činnosti, hudba a zpěv.

 • Michaela Kratochvílová (učitelka v mateřské škole)

Do Oken jsem se svou rodinou nastěhovala před několika lety, dcera zde navštěvuje ZŠ a syn MŠ. Pracuji v naší mateřské škole „Okénko“, jako učitelka. Práce s dětmi mě těší a velmi baví, užívám si čas strávený s dětmi. 

 

 

 

 

 • Barbora Šmolová (asistentka pedagiga v mateřské škole)

 

LESNÍ ŠKOLKA

 • Bohumila Myslivcová (hlavní učitelka v lesní školce)

P1050386Jmenuji se Bohumila Myslivcová a bydlím v obci Okna, kam jsem se před časem přestěhovala s mou rodinou z paneláku v Praze do roubené chaloupky.  Ruch velkoměsta jsem ráda vyměnila za klid venkova a to že mohu pracovat v lesní školce Kolepa je pro mne splněným snem. Mám ráda práci s dětmi, je to pro mne asi nejsmysluplnější poslání v dnešní době. Mám ráda přírodu, sport v jakékoli podobě, výtvarničení, zahrádku, výlety, …zkrátka mám ráda žít naplno :)!

 • Anna Cyrusová (učitelka v lesní školce)

Od malička mne lákala práce s dětmi, a proto jsem se rozhodla vystudovat předškolní a mimoškolní pedagogiku. Díky své praxi jsem narazila na tuto krásnou školu a školičku a splnila si svůj sen pracovat ve školce. Práce s dětmi mne baví a naplňuje. Ve svém volném čase se ráda věnuji zvířatům, rodině a ráda cestuji, zejména do teplých krajin.

 

 

 • Barbora Šípková (asistentka pedagoga v lesní školce a asistentka pedagoga ve 4. ročníku ZŠ) – viz výše