Výlety v září 2023

Hned na začátku září nás čekal první výlet, a to vlakem do Starých Splavů, kde jsme se prošli dětským lesoparkem a lanovým centrem. Také jsme si vyzkoušeli Čtyřlístkovou stezku a veřejné hřiště s různými aktivitami. Navštívili jsme Lázeňský vrch s vyhlídkou. Prošli jsme se k Máchovu jezeru a k molu, také k výpusti. Při cestě nechyběly hry a pověsti o zdejších místech. Procházka pokračovala pod vrch Šroubený a zpět nás čekalo vodní osvěžení v Máchově jezeře. Bylo to moc fajn.

Druhým a tradičním výletem byl výstup na hrad Bezděz. Dopravili jsme se veřejnou autobusovou dopravou. Opět nás cestou provázely pověsti o hradě, věžích, podhradí apod. Prošli jsme si hrad, kde jsme spatřili různé komnaty, cisternu, čertovu věž, kapli i mučírnu. Pověděli jsme si o historii hradu, rytířích, mniších aj. Z věže jsme posílali pomocí slunečních paprsků a zrcátek – pozdravy do různým míst, jak rodičům, tak spolužákům a učitelům z Oken i Doks. Byla to příjemná zábava a krásná podívaná do okolí, také krásná zpětná vazba slunečních pozdravů. Děti byly statečné, vše zvládly, byly zvídavé. Pro své nejbližší děti pořídily suvenýry. Následně si děti pohrály na dětském hřišti. Vše nám krásně vyšlo a počasí nám přálo.