Vědomostní klání “Volfartický Vlastík”

25. října navštívila pětice žáků naší páté třídy základní školu ve Volfarticích, aby se zde zúčastnila již 3. ročníku vědomostního klání o cenu takzvaného Volfartického Vlastíka.

V prostorách volfartické ZŠ čekala naše páťáky řada stanovišť zaměřených na prověření a prohloubení jejich znalostí o známých osobnostech z českých dějin, o významných památkách našeho kraje nebo třeba o reáliích středověké Evropy, jež měli dokonce možnost potěžkat (ve formě kroužkové košile), ochutnat (ve formě hrachu s kroupami připraveného nad otevřeným ohněm) nebo si je i poslechnout (ve formě poutavé ukázky dobových hudebních nástrojů).

V druhé části programu se družstva všech zúčastněných škol přesunula do kulturního sálu, kde proběhla závěrečná část klání (inspirovaná formátem televizního pořadu Riskuj!). Okenským šampionům se vědomostní přestřelkou podařilo probojovat až do finálního kola a obhájit v něm čtvrtou pozici z celkových devíti. Gratulujeme!“