Setkání ekoškol

V úterý 18. června jsme se zúčastnili setkání ekoškol, které se konalo v Základní a mateřské škole Březiny u Děčína. Velkým zážitkem pro nás byl hned v úvodu akce cvičný požární poplach, do něhož jsme se nedobrovolně museli zapojit. Poté následovalo představování tří ekoškol, kde jsme opět zabodovali s reportáží o změnách klimatu. Po skvělém občerstvení (připravily jej dívky z ekotýmu hostitelské školy) jsme se pustili do klimatické hry, jíž nás provázela lektorka z ekologického sdružení Tereza Eva Mašková. Největším přínosem této akce byla možnost seznámit se s ekoškolami z Březin a Krásné Lípy, které již mají zkušenosti ze získávání certifikátu Zelená ekoškola, která představuje pomyslné 1. místo. Doufejme, že příští rok dosáhneme s naší ekoškolou aspoň na bronz.