Říjen v MŠ 2023

Během října nás čekalo mnoho tradičních aktivit jako drakiáda, jablíčkování, dýňování a halloween. Do drakiády a jablíčkování jsme zapojili v rámci spolupráce o společné tvoření s dětmi rodiče, kde následně po vytvoření výrobku probíhalo hlasování, za tvar, barevnost, použitý materiál a u jablíček za druh jablíčka i výrobek z nich. Sešla se nádherná díla a úžasné, lahodné výrobky. I na dýňování se nám od rodičů sešlo velké množství dýní a každé dítko si tak mohlo vydlabat svou dýni na školkové zahradě za krásného počasí, která se následně vystavila. Dlabání jim šlo pěkně od ruky. Při halloweenu děti vyzkoušely různé aktivity –  nošení oka na lžíci jednou rukou k určitému cíli, hod ducha na kostlivce, překážkovou lavičku plnou pavoučků a duchů, hod dýní na duchy, namotávání duchů, lovení pavouků z pavučiny a různé skládanky. Děti byly nadšené a stále chtěly něco nového zkoušet. Za aktivitu, statečnost a kostýmy si zasloužily ocenění a odměny.