Prosinec v MŠ 2023

Během listopadu nás čekaly přípravy na vánoční trhy, které se konaly při rozsvícení stromečku v naší obci, kde si rodiče, příbuzní i známi mohli zakoupit různé výrobky od dětí i žáků z našeho školního zařízení. Děti se zapojily do tvoření s nadšením, připravovaly nejen křížaly, perníčky, ale i dekorace, věnce, ozdoby z netradičního materiálu. Byli jsme společně zdobit stromeček v obci, a také u vstupu do MŠ. Děti také navštívil Mikuláš se svojí družinou, děti obdaroval svou laskavostí, vstřícností a andělé předávali nadílku. Děti si pro tuto návštěvu připravily pásmo – říkanky s pohybem a písně. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky, příběhy během adventu, otvírali jsme adventní kalendář a vyzkoušeli jsme si některé tradice, které se dodržují na Štědrý den. Pod ozdobeným stromečkem pak děti nalezly nadílku v podobě dárků. Nadšené rozbalovaly s novými pomůckami a hračkami si nadšeně hrály.