Příznivé výsledky přírodovědných soutěží

Na začátku jara se naše děti zúčastnily několika přírodovědných soutěží. Největšího úspěchu dosáhl Marián Rejholec, který skončil v krajském kole Astronomické olympiády na 4. místě v kategorii pro 8. a 9. třídu. Mezi mladšími byla 8. Magdalena Smetanová a do první dvacítky se vešly ještě Markéta Králová (12.), Jolana Fridrichová a Klára Koštejnová (14. – 17.) Letošní ZOOriskuj pořádané libereckou zoologickou zahradou se uskutečnilo v době našeho lyžařského kurzu. Museli jsme trochu improvizovat a nakonec nás reprezentovali Pepa Kučera, Dan Musil a Tomáš Hajný. Ze 116 týmů obsadili 64. místo. Řada dětí si vyzkoušela estonskou fyzikální soutěž s názvem Pulsar. Kromě estonštiny mohly odpovídat anglicky a nově také rusky a ukrajinsky. Nejlépe dopadl Petr Eliáš z osmé třídy, který skončil ve své kategorii 45. z 223 účastníků a účastnic. V mladší kategorii byl nejlepší Karel Holan ze sedmé třídy, skončil 75. z 300 dětí. U něj je zajímavé, že při práci nepoužíval překladač.