Poslední Erasmus výprava tohoto roku, tentokrát do Itálie

Poslední letošní výprava projektu Erasmus míří na Apeninský poloostrov. V pátek se spalo v Innsbrucku. Po sobotě, strávené prakticky na silnici, místy i s dvacetikilometrovou rychlostí kvůli silnému provozu, jsme v neděli konečně dorazili do cíle – města Cisterna di Latina. Neděli jsme však věnovali nejen jízdě: koupali jsme se v moři a přírodních termálních lázních Terme di Saturnia. Večer si děti převzaly hostitelské rodiny.

V pondělí výpravy všech států nejprve navštívily Palazzo Caetani. Dočkaly se přivítání panem starostou a vystoupení školního sboru. Po obědě v hostitelských rodinách děti společně tancovaly v tělocvičně. V úterý se všichni vydali do Pompejí a k moři. K večeři byla pravá pizza Margherita v Neapoli. Ve středu program pokračoval ve věčném městě. Koloseum, Forum Romanum, Kapitol i s vlčicí, Pantheon, Andelský hrad, Piazza Navona, Fontana di Trevi, Vatikán. Bouřku naši dobrodruzi strávili pod slunečníky v občerstvení u Tibery. Náročný den skončil slavnostní večeří s předáváním certifikátů v centru pro seniory.

Ve čtvrtek se všechny skupiny konečně podívaly do hostitelské školy, která sídlí v provizorních prostorách bývalých panelákových bytů. Děti měly dílny – výtvarné a počítačové. Odpoledne jsme prezentovali naše práce na téma globálního oteplování, které připravily děti druhého stupně. Zde je ukázka reportáže o změně klimatu:

Poté jsme si zahráli vybíjenou ve sportovní hale. V pátek proběhlo velké loučení a započala dlouhá cesta domů. Tu zpestřil nocleh v hotýlku hned na břehu jezera Lago di Garda. Koupání, večeře a ještě zmrzlina jako tečka za italským výletem.