Pá 24.5.2024 Naučná stezka SWAMP okolo Máchova jezera

Dne 24.5. nás čeká celodenní výlet okolo Máchova jezera, a to po Naučné stezce SWAMP.

Naučná stezka seznamuje s chráněnými a kriticky ohroženými živočichy, rostlinami a rybníkářstvím Máchova jezera. V terénu je připraveno šest naučných panelů s tématikou ochrany životního prostředí u Máchova jezera (botanika, zoologie bezobratlých, zoologie obratlovců, rybníkářství, obecné informace, Swamp).

Procházka bude vedena zábavnou formou. V době volné hry děti navštíví lanové hřiště, dětské hřiště a vyhlídku.

Sraz v MŠ nejdéle do 7:30. Předávání stravovacích balíčků ze školní jídelny na celý den v MŠ. Děti s sebou potřebují batůžek s pitím, kapesníky, kapesné, vhodnou a pevnou obuv, oblečení dle aktuálního počasí a pokrývku hlavy. Odjezd vlakem v 7:55 z Oken do Starých Splavů. Začátek stezky, občerstvení, hygienické a zdravotní přestávky v průběhu stezky, hry, osvěžující občerstvení u Leknínu na Břehyni, cíl a odjezd z Doks. Návrat vlakem v 16. hod. do Oken. Cena výletu je 60,-.

Těšíme se  na nové zážitky, prožitky, obohacení, krás této krajiny.