Okenský krokový maraton

Šestnáct účastníků a účastnic se dostavilo na nultý díl akce, kterou jsme nazvali Okenský krokový maraton. Jejím cílem bylo zvýšit naše šance na úspěch ve výzvě Deset tisíc kroků, v níž se den před koncem naše škola stále drží na předních příčkách. Zdolání šesti okruhů v lese znamenalo ujití vzdálenosti, která zhruba odpovídá délce maratonu. Ještě ráno jsme pochybovali, zdali je vůbec v něčích silách 42 kilometrů ujít. Nyní už to víme: trasu zvládlo pět dětí a šest dospělých. Historicky prvním okenským krokovým maratoncem se stal Lukáš Pazderník, který si ještě jeden okruh přidal, aby podpořil své kamarády. Dalšími rekordními krokaři jsou Hanka Hegenbartová, Majda Smetanová, Rouzí Marvanová, Marian Frundl, Petra Májová, Anička Cyrusová, Věra Horčík, Kačka Hellerová, Iveta Myšková a Milan Bárta. Moc děkujeme třeťákům a paní ředitelce za občerstvení na trase.