Muzeum čertů a Tanec andělů v MŠ 22/23

Během vánočního období jsme navštívili Muzeum čertů v Úštěku, kde sídli čeští hodní a laskavý čertí stvoření. V muzeu měly děti možnost obdivovat pohyblivé dřevěné peklo, podívat se do věže, kde byla výstava čertích loutek, následně jsme vstupovali do podzemí, kde na nás všechny čekal lucifer se vtipnými úkoly, ohledně prověření hříšnosti a špatných vlastností. Děti byly úžasné a vše krásně dle pokynů vykonaly a nad jejich čistou duší, musel sám pán pekla uznat, že sem jistě nepatří. Za statečnost a odvahu měly děti z pekla štěstí, které jim bylo dodáno v podobě čertích chlupů. Během této krásné doby plné radosti a očekávání, společných chvil si děti vyzkoušely zvyky a tradice, a také vytvářely předměty a dárkové předměty na vánoční trhy. nechyběl nácvik na vánoční besídku. Děti během krátké doby nacvičily a krásně zdramatizovaly pro své blízké a rodiče, pro zpříjemnění a navození vánoční atmosféry, pokoje a období klidu a lásky, krátké taneční vystoupení, pod názvem Tanec andělů. Ve školce nás také čekala nadílka od Ježíška. Děti radostně dárky rozbalovaly a s novými hračkami si krásně hrály i následující dny. Krásně poděkovaly Ježíškovi za dárečky a pak se mohly těšit na nadílku u nich doma v rodinném kruhu u vánočního stromečku.