Exkurze do Slezska pro 2. stupeň

Ve dnech 19. až 22. 9. se uskuteční exkurze druhého stupně naší školy, tentokrát do oblasti Slezska.
První den odjedeme v 7,30 od školy do Ostravy. Odpoledne navštívíme druhou nejnavštěvovanější památku Česka – areál v Dolních Vítkovicích. Objednány jsou dva okruhy – vysokopecní a koksárenský. Jako bonus je výstup na Boltovu věž s neobvyklým výhledem. Večer se ubytujeme v kempu Kajlovec na okraji Hradce nad Moravicí, kde budeme přespávat tři noci.
Ve středu nejprve zamíříme do areálu dolů v Landeku, kde kromě jiného „sfáráme“ do dolu Anselm. Odpoledne máme domluvený edukativní program v rodném domě jednoho ze dvou zdejších rodáků, kteří byli zařazeni mezi stovku nejvýznamnějších lidí lidstva – J. G. Mendela.
Na čtvrtek zajistil program Honza Frundl a začneme ho v Archeoparku v Podboře. Odpoledne se pak budeme věnovat česko-polské problematice na Těšínsku.
Během cesty zpět navštívíme rodný dům druhého z místních rodáků patřícího do světové stovky osobností – S. Freuda a pak se projdeme k nejhlubší propasti světa u Hranic.
Spát budeme v rekreačním středisku Kajlovec, kde máme zajištěné snídaně a večeře. Na obědy dostanou děti prostor při přejezdech. V kempu je kiosek, výčep, venkovní hřiště, wifi, sauna (za velký příplatek). Nejsou potřeba spacáky, v ceně jsou lůžkoviny.
Vybíráme částku 1500 Kč, která pokryje polopenzi a část vstupů. Zbytek je hrazen z jiných prostředků. Doporučené kapesné je 400 Kč.
Co určitě s sebou: oblečení spíše na městskou turistiku, baterku, psací potřeby (děti budou vypracovávat několik pracovních listů, aby neměly pocit, že jsou na výletě, dostanou z nich první známky tohoto školního roku), potraviny na tvorbu svačin, plavky.
Pro ty, co nepojedou, bude zajištěna náhradní výuka ve škole.