Erasmus ve Francii

Čtyři učitelé a sedm dětí z prvního stupně vyjelo na setkání projektu WATER programu Erasmus+ ve Francii. V partnerské škole v Mannevillette se setkali všichni partneři, tedy školy z Řecka, Azorských ostrovů, Islandu a Rumunska. Vyjeli jsme opět již o vikendu, díky tomu se mohly okenské děti seznámit s hlavními turistickými atrakcemi Paříže od Montmartru, přes Eiffelovu věž po čtvrť La Défense. Autobusem jsme se přemístli do Le Havre, kde si děti převzaly hostitelské rodiny. Program pro nás připravila partnerská škola, byl opravdu bohatý. Po úvodním představení jsme jeli pozorovat život do delty řeky Seiny. Další den byl ve znamení různých dílen věnovaných vědě, zpěvu i graffiti. Středu jsme z velké části trávili v okolí města Etretat, které je pověstné útesy a skalními útvary. Už ráno jsme však byli v galerii v Le Havru, právě zde se formoval impresionismus. Čtvrtek byl ve znamení vodních cyklů. Hrálo se divadlo, pracovalo se ve vědeckých dílnách a promítaly se filmy, které skupiny natočily už doma. Páteční dopoledne jsme trávili na lodi a prohlíželi si přístav v Le Havru, odpoledne bylo ve znamení orientačního běhu. V sobotu kolem poledne jsme se vrátili do Paříže. Na závěr jsme se ještě prošli prosluněným městem.