Erasmus v Severní Makedonii

Osm žáků druhého stupně a čtyři učitelé vyjeli na setkání projektu Let´s know ourselves (JOB) programu Erasmus+. Setkání se konalo v Severní Makedonii a zúčastnili se ho všichni partneři kromě Itálie, tedy lidé z Rumunska, Turecka a Portugalska. Výjezd byl ještě poznamenán koronavirovou situací: dva účastníci byli negativní a museli zůstat doma, my ostatní jsme se na cestu vybavili potvrzeními a rouškami. Jeli jsme vlastním mikrobusem. Náš sympatický řidič se postupně stával plnohodnotným členem naší výpravy.
První večer jsme si prošli Segedín, druhý Skopje. Nedělní dopoledne jsme si užili kolem mešity v Tetovu, kde jsme se mimo jiné nechali hostit Makedoncem provozujícím cukrárnu Florida v Prostějově. Odpoledne jsme se vypravili do kaňonu řeky Treska, kterému se říká Matka.
V pondělí jsme se setkali jsme s partnery z ostatních států a zahájili společný program  ve městě Kavadarci. Prohlédli si zdejší muzea a představili se krátkými prezentacemi. Následující den jsme jeli k jezeru Ohrid. Ve středu nás čekala návštěva muzeí ve Skopje, muslimská čtvrť a po stopách Matky Terezy. Ve čtvrtek návštěva radnice v Kavadarci a vyučovacích hodin ve škole. Podvečerní výlet k jezeru Tikves. Cestou domů jsme přespali v Bělehradě.