Erasmus na Azorských ostrovech

Čtyři učitelé a čtyři žáci prvního stupně vyjeli na setkání partnerských škol projektu WATER programu Erasmus+. Na setkání dorazili všichni partneři, tedy školy z Francie, Rumunska, Řecka a Islandu. Děti tentokrát bohužel nemohly být ubytovány v rodinách, a tak byly s námi na hotelu. První víkend jsme strávili v Lisabonu. Potom jsme se letecky přepravili na ostrov Terceira. Příroda ostrova byla fascinující, program připravený školou bohatý. Přivítání v partnerské škole, sběr mořských řas, zjišťování kvality vody, výlet na Monte Brasil, koupání v Atlantiku. V dalších dnech jsme se vypravili do nitra (vyhaslé) sopky, na pozorování velryb (a spatřili „jen“ delfíny). Viděli jsme největší kapradinu na světě. Pozorovali jsme kulíky a kolihy. Jen o vlásek jsme unikli setkání s nebezpečnými měchýřovkami! Ochutnali jsme přílipky, kranase nebo paropušnice.