Dušičky a Halloween, sv. Martin, adventní čas v MŠ 2020

V podzimních měsících jsme zažívali lesní hrátky, kde jsme tvořili z přírodnin různé přístřešky, obrazce a obrázky. Navštívili jsme různá zákoutí místního lesíku. Došli jsme ke krmelci, kde jsme dali nadílku lesním zvířátkům, sbírali jsme houby, poznávali a pozorovali změny v přírodě. Ve školce jsme tvořili obrázky na podzimní tématiku. Hrabali jsme listí a uklidili  zahradu od spadaných větví. Také jsme byli navštívit místní hřbitov, kde jsme očistili opuštěné hroby, zesnulým zapálili svíčky a položili podzimní kytičky. Vedli jsme rozhovory nad rozdíly zvyků a tradic v různých zemích. Věnovali jsme se jak Dušičkám, tak Halloweenu a hráli různé hry. Podzimní výzdobu nám zpestřilo dlabání dýní. Vyráběli jsme lucerničky, z různých materiálů koně ke sv. Martinovi, zpívali písně, naučili jsme se mnoho nových říkanek a hráli hry. Také jsme společně připravovali a pekli Svatomartinské rohlíčky. Připravovali jsme se na Adventní čas, jak výzdobou, tak přípravou adventních kalendářů, kde nás každý den čekala aktivita a překvapení. Postupné zdobení stromu, na kterém jsme odpočítávali, kolik dní nám zbývá k narození Ježíška. Každý týden jsme si zapálili svíčky na adventním věnci, zazpívali písně. Připravovali a vyráběli jsme ozdoby na stromečky. Byli jsme zdobit místní strom u ZŠ v Oknech a stromeček v Doksech na náměstí, také jsme si ozdobili stromečky, jak ve třídě, tak na zahradě. Děti se velice rády zapojovaly do všech aktivit a těšily se na další akce i na pečení v následujícím měsíci.