Aktivity dětí v posledním týdnu před prázdninami

Poslední týden se vybíraly učebnice, psala vysvědčení, uklízelo se, ale zbylo i dost času na venkovní aktivity. Cestovalo se vlakem, na kole, pěšky i na koních. Například druháci uspořádali cyklovýlet s přespáním u spolužáka v Bořejově. Třetí a pátá třídy využily k transportu rovněž kola, jen děti se svými učitelkami spaly ve Ždíreckém Dole. Žáci a žákyně ze čtvrté a sedmé třídy vyjeli vlakem na Kuks. Po prohlídce soch ctnosti a neřesti, a Betlému M. Brauna, se vydali na fotbalové hřiště TJ Jiskra Kuks. Druhý den byl věnován plavbě na raftech po Labi. Šesťáci vyrazili pěšmo na dvoudenní výpravu po trase Okna-Houska-Vrátenka-Nosálov-Lobeč. Cesta byla cílem, děti potkaly babujagu, slavné české herce, kozy na farmě a vycpané mamuty v muzeu. Zbytky druhého stupně se vypravily do Mladé Boleslavi. Prohlédly si centrum a samozřejmě OC Bondy. Kromě řady rodičů bychom chtěli speciálně poděkovat panu Anděrovi, který pustil děti na skluzavku a nic za to nechtěl, a TJ Jiskra Kuks, jmenovitě panu Romanovi, za zázemí a péči.