Štrúdlování a bramboráčky v MŠ – co nám dala zahrádka

Na začátku října jsme se s dětmi pustili do štrúdlování a bramboráčků. Děti se učily zacházet pod bezpečným dohledem z kuchyňským náčiním. Děti krájely, loupaly, škrábaly i strouhaly, mísily a ochutnávaly. Děti byly velice šikovné a krásně se aktivně zapojovaly do dění a činností. Během týdne také tvořily pomocí jablečných a bramborových razítek pytle, zavařovací sklenice a přípravu na psaní- kruhy, horní a spodní oblouk. Mladší děti poznávaly a pojmenovávaly ovoce a zeleninu pomocí vkládacích destiček a domina. Společně jsme určovali co je zelenina, a co ovoce, co se sklízí na podzim, ke co roste, jakou mají barvu. Upevňovali jsme smyslové vnímaní – poznávání a určování podle hmatu, čichu a chuti. Zároveň se děti snažily slovně popsat, jaká je daná plodina v ústech. Předškoláci si upevňovali pojmy nahoru/dolů, pod a nad. Pracovali s netradičním materiálem, řadily, rozlišovali více, stejně a méně. Z kaštanů jsme vytvářeli zvířátka. Už nyní se těší na další tvoření a poznávání nových věcí.